ОФСЕТНИЙ ДРУК
Принципова схема дії офсетної машини
У традиційному офсетному друці фарба потрапляє на папір, проходячи як мінімум два вали - один з них називається валом з формою, а інший - офсетним валом. Форма найчастіше представляє собою пластину з фоточутливим покриттям (як правило, основою пластини служать сплави алюмінію (за радянських часів, як правило, використовувався картон з нанесенням покриття).
Потім на форму наноситься зображення. Після експонування і проявлення засвічені частини форми починають притягувати воду і відштовхувати будь-яку маслянисту субстанцію, зокрема фарбу. Такі частини називаються гідрофільними і (рідше) олеофобним. Решта (незасвічені) частини форм починають, навпаки, відштовхувати воду і притягувати фарбу. Вони, в свою чергу, називаються гідрофобними або олеофільний. Таким чином фарба переноситься виключно на гідрофобні частини форми, формуючи букви і зображення. При кожному повороті за допомогою системи зволожуючих валиків вал з друкованою формою омивається водою, потім через систему барвистих валиків на його гідрофобні частини наноситься фарба. Зображення переноситься з валу з друкованою формою на офсетний вал, а звідти - на папір. Офсетний вал сприяє меншому зносу форм і більшої рівності фарби.
На сьогоднішній день офсетний друк є найбільш поширеним і затребуваним методом друку поліграфічної продукції. Близько 50% всієї друкованої продукції отримують завдяки офсетного друку. Головною відмінністю даного методу є висока якість друку та велика продуктивність, вона добре справляється із завданням відтворення дрібних деталей та передачею півтонів.
ПЕРЕВАГИ:
- можливість друку на різних видах паперу, самоклеючих матеріалах, картоні, вінілі;
- як ми вже сказали високу якість друку з ідеальною передачею контрастності та кольору зображення;
- висока швидкість друку;
- в процесі друку з'являється можливість коригування колірної палітри без зміни макета, це дуже зручно;
- економічність при друці великих і середніх тиражів.
НЕДОЛІКИ:
- друк малих тиражів абсолютно не вигідна;
- в процесі друку на кольоровому папері може змінитися перенесення кольорів.