ЦИФРОВИЙ ДРУК
Цифровий друк - виготовлення тиражної друкованої продукції за допомогою «цифрового» обладнання - пристроїв, що друкують безпосередньо з електронних файлів і використовується не офсетний технологію, а технологію прямого нанесення фарб (як в принтерах і ризографах). Правильніше було б назвати цей спосіб друку «друк без застосування постійних друкованих форм». Однак в ризографах, наприклад, використовується постійна форма, але через швидке виготовлення друкованих форм безпосередньо в них перед друком їх зазвичай відносять до цифрових друкарських машин.
Умовно цифровий друк можна поділити на кілька підвидів:
листова цифровий друк застосовується для виробництва великої кількості рекламних матеріалів типу буклети, візитки, листівки та ін. Використовуються цифрові лазерні друковані машини в основному виробництва компаній Xerox, Konica Minolta, HP Indigo, Canon та інші. Друк може бути як кольорова, так і в 1 фарбу (тільки чорний тонер, наприклад, в цифрових друкуючих машинах в Xerox або в 1 будь-яку фарбу (наприклад, в машинах HP Indigo)).
широкоформатний цифровий друк застосовується для виробництва зовнішньої і інтер'єрної реклами, ширина друку таких машин може досягати 5 м, а довжина - десятків метрів, в машинах використовується принцип струменевого друку. Матеріал, що використовується для друку - папір, банерна тканина, сітка, спеціальні текстильні матеріали. Спектр виробників обладнання досить широкий.
Термін «цифровий друк» об'єднує технології, що дозволяють відтворювати зображення і текст з електронного файлу, минаючи формні процеси.
ПЕРЕВАГИ:
• Оперативність (можна приступити до друкування відразу, не витрачаючи часу на формні процеси);
• Відсутність витрат на предпечатну підготовку (висновок пластин);
• Відтворення змінних даних (багатосторінковий документ, наприклад, брошуру, можна надрукувати як окремий невеликий тираж);
• Незалежність вартості одного екз. від тиражу, (тому виготовлення маленьких тиражів вигідно на цифрових п. м.).
НЕДОЛІКИ:
• Обмеження у використанні для друку поліграфії фарб Пантон;
• Проблеми з рівномірністю фарби на великих плашках;
• Не дуже надійний зв'язок фарби і паперу: на згинах, наприклад при друку ліфлетів, тонер на плашки розтріскуватиметься;
• Більш низька, в порівнянні з офсетом, якість передачі кольору;
• Висока собівартість витратних матеріалів (тому друк поліграфії середніми і великими тиражами проводиться на офсет).